fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych udostępni bazę danych afery Panama Papers

Bloomberg
Dane 200 tys. firm zamieszanych w unikanie podatków z wykorzystaniem rajów podatkowych od maja będą dostępne w internecie.

Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) 9 maja publicznie udostępni bazę danych afery Panama Papers zawierającą informacje o ponad 200 tys. spółek zarejestrowanych w rajach podatkowych. Dane te wyciekły z panamskiej kancelarii Mossac Fonseca.

- Użytkownicy będą mogli przeszukiwać bazę danych i wizualizować sieci powiązań pomiędzy tysiącami podmiotów z rajów podatkowych i mieć również dostęp, gdy będzie to możliwe, do wewnętrznych dokumentów Mossac Fonseca dotyczących prawdziwych właścicieli tych spółek - mówi komunikat ICIJ.

Konsorcjum zastrzega, że nie będzie to "wysyp nieobrobionych dokumentów" zawierających dane osobiste, adresy e-maile i numery telefonów. Ma to być ostrożny i ograniczony wybór informacji korporacyjnych opublikowanych "w interesie publicznym". W bazie danych znajdą się również informacje o spółkach zarejestrowanych w rajach podatkowych, które ICIJ zdobyło w 2013 r.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA