fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sylwester w górach przewietrzy portfele

Sylwester 2015 na błoniach przed Stadionem Narodowym w Warszawie
PAP
Średnie ceny noclegów w okresie sylwestrowym podskoczą nawet trzykrotnie w porównaniu ze stawkami oferowanymi poza sezonem.

Ciepła zima i brak śniegu nie hamują podwyżek cen w okresie świąteczno-noworocznym. Rekordy śrubuje Zakopane. Według Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl średnia stawka rezerwacji to 570 złotych. Tymczasem w święta można tu spędzić noc za przeciętnie 410 zł, a poza sezonem świątecznym wystarczy 195 zł. Kto chce wypoczywać w warunkach bardziej komfortowych, musi przygotować grubszy portfel. Cztero- i pięciogwiazdkowe zakopiańskie hotele oferują poziom wygody nie gorszy od tych w Alpach. Wyjazd na cztery dni w okresie świąt to prawie 3,2 tys. zł (średnio), a tej samej długości pobyt z sylwestrem będzie kosztował ok. 5,9 tys. zł.

Wysokie ceny nie odstraszają, bo co roku liczba chętnych się zwiększa. eSKY podaje, że w tym roku zainteresowanie Zakopanem wzrosło w porównaniu z ub. rokiem o 7 proc. Natomiast biorąc pod uwagę wszystkie zimowe kurorty w Polsce, frekwencja wzrosła o 4 proc. Ciepła zima i brak śniegu nie miały tu negatywnego wpływu. – Choć w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA