fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kraków, Warszawa i Wrocław to polska czołówka najlepszych miejsc do inwestycji outsourcingowych

Kraków, Warszawa i Wrocław znalazły się ponownie wśród stu najlepszych miejsc do inwestycji outsourcingowych na świecie.
Fotorzepa, Piotr Guzik PG Piotr Guzik
Kraków, Warszawa i Wrocław znalazły się ponownie wśród stu najlepszych miejsc do inwestycji outsourcingowych na świecie w tegorocznej edycji rankingu firmy Tholons.

Co więcej Warszawa i Wrocław wyraźnie awansowały w zestawieniu.

Najlepszą w Europie lokalizacją do centrów outsourcingu nowoczesnych usług dla biznesu jest Kraków- wynika z najnowszego zestawienia Tholons 2016, w którym –jak zwykle czołówkę zdominowały miasta z regionu Azji i Pacyfiku. (Pierwszą trójkę tworzą Bangalore, Manila i Bombaj). Kraków, który ponownie- już po raz trzeci - zajął na tej liście 9. miejsce jest najwyżej ocenianym miastem spoza regionu Azji i Pacyfiku.

Co więcej tegoroczne zestawienie przyniosło znaczący awans Warszawy i Wrocławia. Stolica Polski uplasowała się na 25. miejscu ( przeskakując o 5 pozycji w górę) zaś Wrocław awansował o cztery miejsca na 58.

- Wysoka pozycja polskich miast ma niebagatelny wpływ na pracę zespołów rekrutacyjnych. Nowi inwestorzy, decydując się na ulokowanie w danym mieście nowego centrum usług, kierują się oprócz lokalizacji, między innymi dostępnością potencjalnych pracowników czy otoczeniem konkurencyjnym. Z reguły, po wnikliwej analizie, wybierają sprawdzone, pewne lokalizacje: Kraków, Wrocław czy Warszawę, co przekłada się na potrzebę w krótkim czasie zrekrutowania od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób z doświadczeniem – mówi Marcin Sojka, menedżer w firmie Advisory Group Test Human Resources (AG Test HR).

Jak wynika z danych „Rzeczpospolitej" dobre opinie o polskich miastach (a zwłaszcza o dostępnych tam specjalistach i absolwentach uczelni) przekładają się na plany inwestycyjne firm z branży BPO/SSC. Każdego roku pojawiają się u nas kolejne firmy, a te, które już działają rozwijają biznes wchodząc także do kolejnych miast.

Jak zwracają uwagę eksperci AG Test HR, w tegorocznym zestawieniu Tholons, w którym znalazło się 20 europejskich miast (na czele z Krakowem), zdecydowana większość z nich zajęła teraz lepsze miejsca w porównaniu z 2015 r.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA