fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Francuski Burger King: Zamawiajcie w McDonald's

Burger King w Marsylii
Restauracja Burger King w Marsylii
fot. Bloomberg
"Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek was o to poprosimy, ale: zamawiajcie w McDonald's" - napisał francuski Burger King w oświadczeniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych i dodał: "tym razem nie żartujemy". Sieć restauracji namawia w ten sposób do ratowania francuskiej gastronomii w czasie pandemii. Z podobnym apelem zwrócił się do klientów także polski oddział Burger King.

"Nie myśleliśmy, że kiedykolwiek będziemy namawiać do zamawiania dań z KFC, O'Tacos, Domino's Pizza, Subway" - pisze sieć w komunikacie wymieniając też wiele innych marek obecnych na francuskim rynku i wspominając o niezależnych barach i restauracjach.

Burger King pisze dalej, że zwraca się z tą nietypową prośbą, bo wszystkie te restauracje, zamknięte z powodu lockdownu we Francji, a zatrudniające tysiące osób naprawdę potrzebują teraz pomocy swoich klientów.

"Jeśli więc chcecie pomóc, to nie odmawiajcie sobie tych pysznych posiłków zamawiając je w dostawie, z odbiorem własnym czy korzystając z drive through" - pisze sieć. "Whopper będzie zawsze najlepszym wyborem, ale zamówienie Big Maca też nie jest złym pomysłem" - kończy swój apel Burger King.

Dwa dni po apelu francuskiego oddziału podobna odezwa pojawiła się na profilu polskiego Burger Kinga.

Wyjątkowo sobie nie żartujemy.

Opublikowany przez Burger King Polska Wtorek, 3 listopada 2020

Treść apelu jest niemal taka sama, choć na liście polecanych restauracji oprócz światowych rywali Burger Kinga są bezpośredni konkurenci z polskiego rynku: DaGrasso, Dominium czy Pasibus.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA