fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Estonia: jednorazowe kubki i wieczka tylko z natury

Adobe Stock
Po raz kolejny mała Estonia zaskakuje proekologicznymi pomysłami. Estońska firma jako jedna z pierwszych w Europie zamieniła jednorazowe kubki i wieczka z plastikowych na naturalne z surowców całkowicie odnawialnych.

R-Kiosk wprowadził w swoich sklepach jednorazowe kubki do kawy wykonane wyłącznie z surowców roślinnych, w stu procentach odnawialnych. Przy czym do ich wykonania firma nie wykorzystuje surowców zawierających produkty przerobu ropy. Firma jako jedna z pierwszych w Europie zaczęła używać wolne od plastiku wieczka, które można przerabiać na kompost.

Tija Ilwies, dyrektor wykonawcza estońskiej spółki zwraca uwagę, jak ważna jest w naszym świecie ekologia i dlatego E-Kiosk dalej wprowadzać będzie proekologiczne rozwiązania.

- Używanie jednorazowych naczyń w znaczący sposób wpływa na stan środowiska. Dlatego ciągle szukany najlepszych rozwiązań, które by dopomogły w ochronie przyrody, a jednocześnie miały rozsądną cenę dla klientów - mówi Ilwies.

Nowe kubki i wieczka w E-Kiosk są więc z materiału drzewnego uzyskanego z lasów prowadzących wyłącznie gospodarkę ekologiczną. Wieczka i kubki są pokryte laminatem wykonanym z trzciny cukrowej.

- Apelujemy do naszych klientów, by kubki wykorzystywali wielokrotnie, co także pomaga naszemu środowisku. Ważne też, by po wypiciu kawy czy czekolady, kubki i wieczka trafiały do przeznaczonych dla nich koszy. To z kolei pozwoli powrócić im ponownie do obrotu - tłumaczy Estonka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA