fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Lego wyprzedziło plan o 3 lata. Już teraz działa bez energii z węgla

Bloomberg
Dobra zmiana u duńskiego producenta najpopularniejszych klocków na świecie.

Kilka lat temu Lego postawiło sobie ambitny cel przestawienia wszystkich swoich fabryk na odnawialne źródła energii do 2022 roku. Producent klocków nie ukrywał, że najważniejszą motywacją jest ta ekologiczna oraz - nie można mieć złudzeń - wizerunkowa. Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństw przekłada się bowiem na wybory konsumenckie. 

Ambitny cel został zrealizowany nie w 2022, a w 2019 r., trzy lata przed wyznaczonym terminem. Stało się to dzięki uruchomieniu farmy wiatrowej na Morzu Irlandzkim u wybrzeży Szkocji. Elektrownia ma moc 258 MW. 

Czytaj także:  Lego daje darmową ochronę przed słońcem. Dobra wiadomość dla środowiska 

- Pracujemy nad tym, by wywrzeć pozytywny wpływ na naszą planetę i jestem naprawdę podekscytowany inauguracją farmy wiatrowej Burbo Bank Extension – mówił prezes Lego Bali Padda.

Dla uczczenia sukcesu zbudowano też gigantyczny model turbiny wiatrowej z klocków lego – do zbudowania tego swoistego pomnika użyto, jak informuje „The Independent”, 146 tysięcy klocków. Do tego wypuszczona została też limitowana seria zestawu, w którym można zbudować sobie swoją własną małą turbinę z klocków (niestety nie będzie ona produkować energii).

- Będziemy nadal pracować nad inspirowaniem dzieci na całym świecie, angażując je w kwestie środowiskowe i społeczne – wyznał prezes Padda.

Bali Padda podkreślał też, że Lego będzie nadal inwestować w odnawialne źródła energii. Nie da się ukryć, że dla wielu firm to już konieczność wynikająca ze wspominanej wyżej rosnącej świadomości ekologicznej konsumentów. Podobnie, jak Lego, również inne korporacje stawiają sobie za cel zmniejszanie swojego śladu węglowego – inwestycje w odnawialne źródła energii prowadzą np. Ikea czy Aldi.

Same klocki nadal produkowane są z plastiku produkowanego z surowców kopalnych, ale koncern Lego prowadzi intensywne badania nad zastąpieniem tradycyjnego tworzywa tworzywami ekologicznymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA