fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

KSSiP: kandydaci na urząd sędziego zdają pierwszy egzamin

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wynik egzaminu pisemnego poznamy 11 października. Tego dnia Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury opublikuje listę osób dopuszczonych do ustnego.

W środę 19 września w Krakowie rozpoczyna się egzamin sędziowski w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Dopuszczonych do niego zostało 139 osób.

Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 60 proc. możliwych do zdobycia punktów (zarówno z części pisemnej, jak i ustnej egzaminu). Do części pisemnej nie zostanie jednak dopuszczony zdający, który za rozwiązanie jednego z zadań praktycznych uzyskał mniej niż 30 proc. możliwych do zdobycia punktów.

Część pisemna egzaminu odbędzie się w hali należącej do Targów w Krakowie. Pierwsza część egzaminu pisemnego polega na sporządzeniu orzeczenia, wraz z uzasadnieniem, w sprawie karnej (to właśnie dziś). Podczas drugiej, w środę 20 września, trzeba będzie sporządzić orzeczenie wraz z uzasadnieniem w sprawie cywilnej. Egzamin rozpocznie się o godz. 9 każda z części będzie trwać sześć godzin.

Egzamin pisemny zdaje się na komputerze. Sprz...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA