Ogólnopolski turniej wiedzy o podatkach zorganizowała firma doradcza EY. Jego 13. już edycja odbyła się pod patronatem prasowym „Rzeczpospolitej".

Zwycięzcą konkursu został zespół studentów o nazwie Big 4 w składzie: Bartłomiej Boguszewski, Konrad Suchojad, Aleksandra Tychmańska i Katarzyna Wadycka. W finale pokonali ekipę Accounting Jars (Słoiki Rachunkowości) ze Szkoły Głównej Handlowej.

W konkursie wzięło udział ponad 350 drużyn z całego kraju, w sumie ponad 1000 osób. Uczestnicy mieli do rozwiązania przygotowane przez doradców podatkowych z EY zadania teoretyczne i studia przypadków.

Finaliści zaprezentowali się w symulowanej rozprawie sądowej. Spór toczył się o zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz udziałowców spółki kapitałowej z tytułu świadczenia przez udziałowców usług zarządczych i doradczych dla tej spółki.

Zwycięzcy dostali do podziału nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys. zł. Będą też mogli odbyć płatne praktyki albo zdobyć etat w dziale doradztwa podatkowego lub prawnego EY. Nagrodami były też bezpłatne prenumeraty „Rz" w wersji elektronicznej.

– Staraliśmy się, by zagadnienia konkursowe były zbliżone do tego, z czym doradcy podatkowi mają do czynienia na co dzień. Koszty usług zarządczych to przecież nasz chleb powszedni – powiedziała Agnieszka Tałasiewicz, doradca podatkowy i partner w EY, przewodnicząca jury konkursowego.