Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland przyznało w piątek swoje doroczne nagrody za wsparcie w inicjatywach propagujących zdobywanie wiedzy o prawie wśród studentów. Na uroczystości w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie nagrody otrzymało dziewięć kancelarii: EY, Allen & Overy, Deloitte, DLA Piper, Domański Zakrzewski Palinka, KPMG, Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, PwC oraz Doktór Jerszyński Pietras (ta ostatnia za obsługę prawną działalności Stowarzyszenia).

Nagrodzone kancelarie w różny sposób wspierały i współorganizowały szereg wydarzeń naukowych dla studentów. Jak przyznał prezes ELSA Paweł Podjacki, najbardziej rozpoznawalnym z nich były Dni Edukacji Prawniczej, zorganizowane na dwudziestu wydziałach prawa w całej Polsce. Wzięło w nich udział niemal 4 tys. studentów. Imprezą o podobnym zasięgu były Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, które objęły 16 miast.

ELSA wydała także wiele publikacji, w tym Przewodnik po Studiach Prawniczych w Polsce. Jest to cenna pomoc dla młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem kierunku studiów. – Finalizujemy prace nad portalem internetowym, który zastąpi to wydawnictwo – zapowiedział Podjacki. Portal ma ruszyć już w najbliższych tygodniach.

Patronem gali Mecenasów Edukacji Prawniczej była „Rzeczpospolita".

Redakcja poleca: