Warszawa. Samochód elektryczny spłonął. Auto uderzyło w słup

Na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Madalińskiego w Warszawie doszło do pożaru samochodu elektrycznego. Auto doszczętnie spłonęło.

Aktualizacja: 19.04.2024 12:47 Publikacja: 19.04.2024 11:42

Warszawa. Samochód elektryczny spłonął. Auto uderzyło w słup

Foto: Adobe Stock

- Na skutek kolizji samochód osobowy zapalił się. Był to samochód elektryczny - powiedział "Rzeczpospolitej" st. kpt. Krzysztof Wójcik z warszawskiej straży pożarnej.

Nasz rozmówca podkreślił, że pojazd uległ całkowitemu spaleniu.

Czytaj więcej

Pożar AJP w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień się rozprzestrzenia

Pożar samochodu elektrycznego w Warszawie

W momencie zdarzenia w samochodzie elektrycznym znajdowała się jedna osoba. Wiadomo, że kierujący opuścił pojazd o własnych siłach, znajduje się pod opieką pogotowia ratunkowego. Na razie nie wiadomo, czy kierowca zostanie przetransportowany do szpitala.

Z informacji staży pożarnej wynika, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody, doszło do kolizji. Drugiego pojazdu nie było na miejscu wypadku, kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. - Możliwe, że doszło do wymuszenia pierwszeństwa i ten pojazd nie uległ uszkodzeniu - powiedział "Rz" st. kpt. Wójcik.

- Samochód, który się zapalił, uderzył w sygnalizację świetlną - relacjonował strażak. Według doniesień świadków wypadku, auto natychmiast stanęło w płomieniach.

Wypadek na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Madalińskiego

Do wypadku doszło w piątek na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Madalińskiego. Strażacy wyjechali do zgłoszenia o godz. 10:03.

Czytaj więcej

Smocza wieża runęła. Pożar jednego z najbardziej znanych budynków w Kopenhadze (WIDEO)

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widać płonący samochód na skrzyżowaniu oraz przystępujących do akcji strażaków.

Na miejscu wypadku pracują służby, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tym rejonie Mokotowa.

Lucid, samochód elektryczny za milion złotych

Samochód elektryczny, który w piątek spłonął w Warszawie, to auto marki Lucid. Firma Lucid Motors to amerykański producent aut elektrycznych, który działa od 2007 roku, należy do saudyjskiego funduszu inwestycyjnego Public Investment Fund. Zniszczony samochód był prawdopodobnie jedynym takim pojazdem zarejestrowanym w Polsce.

Producent twierdzi, że Lucid Air to sedan o zasięgu 837 km. Wersja Dream Edition Performance posiada baterię o pojemności 118 kWh i dwa silniki elektryczne. Według Lucid Motors, samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy. Polska cena tego pojazdu to ok. miliona złotych. W Polsce Lucid nie ma swojego oficjalnego przedstawicielstwa.

- Na skutek kolizji samochód osobowy zapalił się. Był to samochód elektryczny - powiedział "Rzeczpospolitej" st. kpt. Krzysztof Wójcik z warszawskiej straży pożarnej.

Nasz rozmówca podkreślił, że pojazd uległ całkowitemu spaleniu.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wypadki
Pożar w szkole pod Warszawą. Zapalił się dach
Wypadki
Tragiczny wypadek na trasie S3 koło Szczecina. Nie żyje jedna osoba
Wypadki
Trzeci górnik nie żyje. Tragiczny bilans wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła
Wypadki
Płonie liceum w Grodzisku Mazowieckim. Kolejny pożar w ostatnich dniach
Wypadki
Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy