Mazowieckie: Wypadek autokaru na krajowej "dwójce". Są ranni

Na drodze krajowej nr 2. z drogi wypadł autokar rejsowy na białoruskich tablicach rejestracyjnych. W wypadku nikt nie zginął, ale kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

Publikacja: 06.09.2022 10:32

Mazowieckie: Wypadek autokaru na krajowej "dwójce". Są ranni

Foto: Adobe Stock

Do wypadku doszło po godzinie 9.00 w miejscowości Piotrowina w gm. Kałuszyn na drodze krajowej nr 2. Autokar, który wjechał do rowu był autokarem rejsowym na białoruskich tablicach rejestracyjnych i jechał w kierunku Warszawy z Białorusi. 

Czytaj więcej

Wypadek autokaru z polskimi turystami w Rumunii. Jedna osoba zginęła, są ranni

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że z nieustalonych przyczyn kierowca wjechał do rowu, autokar się przewrócił. Nikt nie zginął, ale kilkanaście osób zostało poszkodowanych, są w różnym stanie. Na miejscu są karetki, śmigłowiec LPR - powiedział w rozmowie z Polsat News oficer prasowy KM PSP w Siedlcach, Paweł Kulicki.

W pojeździe znajdowało się 45 osób. Prawdopodobnie wszyscy podróżujący są obywatelami Białorusi. Cztery osoby, które są „średnio ranne” trafiły do szpitala. Każdy z podróżujących odniósł jakieś obrażenie, lecz w większości są one lekkie. 

Trasa, na której doszło do wypadku, jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce wciąż docierają służby ratownicze. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Wypadki
Mniej dzieci ginie w wypadkach drogowych
Wypadki
Tajemniczy przedmiot spadł na dom w Wielkopolsce. "Dziura, jakby po jakiejś bombie"
Wypadki
Młodzi kierowcy jeżdżą ostrożniej. Eksperci: najbardziej podziałały kary finansowe
Wypadki
Kolizja na A4. 15-kilometrowy korek w kierunku Legnicy
Wypadki
Wypadek na DK74. Nie żyje przewodnicząca Rady Miejskiej Sieradza, ranny wiceprezydent