Najwięcej podwyżek będzie w transporcie i przemyśle

Firmy nieco rzadziej chcą teraz zwiększać zatrudnienie. Będą za to częściej hojne dla obecnych pracowników. 43 proc. pracodawców zapowiada wzrost płac.

Aktualizacja: 04.12.2017 20:47 Publikacja: 04.12.2017 20:00

Foto: 123RF

Przemysł, transport, budownictwo i centra nowoczesnych usług dla biznesu – to w tych sektorach pracownicy będą w najlepszej sytuacji w najbliższych sześciu miesiącach – wynika z ogłoszonej w poniedziałek najnowszej edycji raportu Plany Pracodawców agencji zatrudnienia Randstad. W jej przeprowadzonym na przełomie października i listopada badaniu, które objęło tysiąc pracodawców, niespełna co trzeci z nich (31 proc.) deklaruje na kolejne sześć miesięcy plany wzrostu zatrudnienia.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wynagrodzenia
Tempo podwyżek płac w gospodarce wciąż hamuje. Dane są najsłabsze od trzech lat
Wynagrodzenia
Polacy na Wyspach zarabiają już więcej niż rdzenni Brytyjczycy
Wynagrodzenia
Nowe dane o płacach Polaków. Ile naprawdę zarabiamy?
Wynagrodzenia
Są nowe dane o przeciętnym wynagrodzeniu. Obniżka stóp procentowych bliżej?
Wynagrodzenia
Pracującym studentom trudniej dziś o wymarzone zarobki
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem