- To jest wynik moich marzeń - powiedział Szymon Hołownia po ogłoszeniu sondaży Exit Poll. - To oznacza, że przekonaliśmy już 2,5 mln ludzi - podkreślił bezpartyjny kandydat na prezydenta. - Myślę, że nikt, kiedy sześć miesięcy temu zaczynaliśmy tę drogę, nie pomyślałby, że to jest w ogóle możliwe.  Myślę, że statystyki jeszcze urosną, jak się zacznie zliczać głosy z zagranicy, korespondencyjne - podkreślił. - One mogą dojechać jeszcze do 15-18 proc. - dodał Hołownia.

Szymon Hołownia zapewnił także, że „ma w sobie gotowość i siłę do tego, by stanąć na czele ruchu, który poprowadzi tę całą energię i siłę”. - Pójdziemy dalej i będziemy załatwiali sprawy, które są dla nas ważne - zaznaczył i dodał, że najważniejsza jest dla niego „zielona, solidarna i bezpieczna Polska oraz silne wspólnoty samorządowe”.

Hołownia zapowiedział też, że w najbliższych dniach spotka się z przedstawicielami swojego ruchu z całej Polski, aby skonsultować "zachowanie przed drugą turą". - Moja intuicja na dziś jest taka, że powinniśmy przed tym, który będzie reprezentował w II turze tę część, z którą można wiązać jakieś nadzieje dla Polski, położyć ważne dla nas problemy - stwierdził.

Kandydat na prezydenta podkreślił też, że każdy z jego ruchu, oddając głos w II turze wyborów, powinien podjąć samodzielną decyzję. Jednocześnie zapewnił, że za jakiś czas poinformuje na kogo sam zagłosuje i zaznaczył, że „są ruchem wolnych ludzi, nie partią polityczną, w której obowiązuje dyscyplina głosowania”. 

 

Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Jak wynika z sondażu Ipsos, urzędujący prezydent uzyskał 41,8 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 30,4 proc. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Według sondażu Ipsos trzeci wynik uzyskał bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia (13,3 proc.), który wyprzedził kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Miejsce piąte uzyskał kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,9 proc.), a szósty - kandydat Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15 Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.).