Trzaskowski: Wystąpię o postawienie Macierewicza przed Trybunałem Stanu

- Jeżeli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej wówczas, zgodnie z art 144 ust. 3 paragraf 13 Konstytucji, wystąpię o postawienie Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu - mówił na konferencji prasowej kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Aktualizacja: 16.06.2020 12:02 Publikacja: 16.06.2020 11:51

Trzaskowski: Wystąpię o postawienie Macierewicza przed Trybunałem Stanu

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Wskazany przez Trzaskowskiego artykuł Konstytucji mówi o prawie prezydenta do złożenia - bez kontrasygnaty - wniosku do Sejmu o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu członka Rady Ministrów.

- Będę dbał o honor i etos polskiego żołnierza. O to, że gdy ktokolwiek będzie chciał polskiego żołnierza zwolnić, będzie mu (żołnierzowi - red.) przysługiwało odwołanie. Obserwujemy obniżanie etosu polskiego żołnierza i nad tym ubolewam - mówił prezydent Warszawy.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!