Poseł PiS: Czas na rozbicie wielkomiejskich księstewek PO

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Kowalski skomentował wynik wyborczy Andrzeja Dudy. "Czas na realizację obietnic - twardy kurs na dokończenie reform, a nie złudne umizgi do obozu III RP" - zapowiedział.

Aktualizacja: 13.07.2020 10:03 Publikacja: 13.07.2020 09:33

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski

Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license, fot. Adrian Grycuk

Po godzinie 8 Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe dane po zliczeniu 99,97 proc. głosów. Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów i zapewnił sobie reelekcję.

Po ogłoszeniu wyników poseł PiS Janusz Kowalski napisał na Twitterze, że "czas na realizację obietnic - twardy kurs na dokończenie reform, a nie złudne umizgi do obozu III RP".

"Nie ma żadnej zgody na "neutralność klimatyczną", w której o żaden klimat nie chodzi, ale o uzależnienie gospodarki od Berlina i Brukseli. Tego chciał Trzaskowski, nie my! Polacy nie dali zgody na wydawanie z własnej kieszeni 500 mld EUR. Twarde NIE dla Green Deal!" - dodał Kowalski.

"Na nic jęki III RP - dotrzymamy słowa: NIE dla Green Deal, repolonizacja mediów, reprywatyzacja, reforma wymiaru sprawiedliwości i samorządu terytorialnego-czas na rozbicie wielkomiejskich księstewek PO!" - pisał poseł PiS.

"Wygraliśmy dzięki głosom prawicy, w tym Konfederacji! Wygraliśmy dzięki wielkiej mobilizacji wschodniej Polski i polskiej wsi. Czas na realizację obietnic - twardy kurs na dokończenie reform, a nie złudne umizgi do obozu III RP. Taka jest polska prawica! Tacy jesteśmy MY! Flaga Polski" - dodał.

Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam