Bitcoin z nowym rekordem wszech czasów. Bezprecedensowy napływ kapitału

Lider rankingu walut cyfrowych w poniedziałek ustanowił nowy rekord na poziomie 72,881 tys. dolarów i dzisiaj w Singapurze utrzymuje się w pobliżu tego szczytu.

Publikacja: 12.03.2024 10:15

Bitcoin z nowym rekordem wszech czasów. Bezprecedensowy napływ kapitału

Foto: AdobeStock

Bitcoina niesie fala rekordowych napływów pieniędzy do kryptowalutowych produktów. W minionym tygodniu zainwestowano w nie 2,7 miliarda dolarów, wskazują dane firmy CoinShares International. Najwięcej tego kapitału pochłonął bitcoin.

ETF-y nie tylko na bitcoina

Dynamiczne wzrosty kursu bitcoina to m. in. zasługa nowych funduszy ETF bezpośrednio inwestujących w tę najważniejszą kryptowalutę. Od 11 stycznia, kiedy wystartowały inwestorzy ulokowali w nich już około 9,5 miliarda dolarów netto. Głównymi rozgrywającymi są tacy giganci jak BlackRock i Fidelity.

Londyńska giełda LSE ogłosiła , że jest gotowa zaakceptować wnioski o zgodę na tworzenie ETF inwestujących nie tylko w bitcoina, ale równie w jego głównego rywala ethera.

1500 nowych milionerskich portfeli dziennie

Na rynku toczy się gra pod nowe rekordy. Tony Sycamore , analityk IG Australia wskazuje, że bitcoin w dołkach powinien być wspierany przez tych, którzy pozycjonują się pod nowe szczyty.

Obecny rajd bitcona kreuje już około 1500 nowych milionerskich portfeli dziennie, wynika z danych Kaiko Research, ale nie wiadomo ile z nich należy do indywidualnych graczy a ile do instytucjonalnych.

Podczas rajdu w 2021 roku takich milionerskich portfeli powstawało ponad 4 tys. dziennie.

Pozytywne nastroje na rynku bitcoina łączone są też ze zbliżającym się kwietniowym halvingiem redukującym napływ nowych kryptowalut.

Waluty
Złoty pozostaje mocny do końca dnia
Waluty
Złoty staje na nogi. Chwilowo?
Waluty
Fatalny dzień złotego. Nasza waluta pod presją sprzedających
Waluty
Kurs złotego wciąż pod geopolityczną presją. Króluje dolar
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Waluty
Nerwowe wahania złotego. Kursy walut wyraźnie w górę