W marcu 2020 r. Rada Nadzorcza spółki informowała, że Patrycja Kotecka została powołana do Zarządu LINK4. – To wzmocnienie kompetencji marketingowych w teamie zarządzającym – dodała. O odejściu Koteckiej z zarządu LINK4 nie informuje.

Czytaj więcej

Patrycja Kotecka wchodzi do zarządu Link4

Jak się jednak okazuje z końcem zeszłego roku zrezygnowała ona z zasiadania w zarządzie tej spółki. - Złożyłam rezygnację z funkcji członka zarządu LINK4 z przyczyn osobistych. Planuję dokończyć doktorat i skupić się bardziej na pracy naukowej, co jest trudne do pogodzenia z licznymi obowiązkami w zarządzie Towarzystwa Ubezpieczeń LINK4 — powiedziała Patrycja Kotecka portalowi wgospodarce.pl. Ma pozostać w spółce na stanowisku dyrektora pionu marketingu.

Marketingiem i sprzedażą online Kotecka kierowała w LINK4 od marca 2016 r., najpierw jako dyrektorka, potem szefowa pionu. Cztery lata później weszła w skład zarządu tej spółki. Kotecka ukończyła studia MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Jest też absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Katedry Teorii Zarządzania SGH oraz Akademii Dyplomatycznej PISM. Pracowała jako dziennikarka śledcza m.in. w „Super Expressie” i „Życiu Warszawy”. W 2005 r. prowadziła magazyn „Reporter” w TV4. Od 2006 r. pracowała w TVP, najpierw jako współtwórczyni programów publicystycznych i koordynator projektu TVP INFO, a następnie – do 2009 roku – wiceszefowa Agencji Informacji TVP. Prywatnie jest żoną ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.