Marzył o Stanach, ale nie dostał wizy. Udał się więc do Kanady, skąd granicę z USA przekroczył dzięki pomocy pewnego Indianina. Nie znał słowa po angielsku. W Nowym Jorku, do którego trafił, nie miał nikogo. W końcu ułożył sobie życie. Znalazł pracę i przyjaciół. Fakt, że jego kolegami są mafiozi i gangsterzy oraz to, że ma dwadzieścia tatuaży na rękach i nogach, nie robi tam na nikim żadnego wrażenia. Historia niby prosta i znana, chociaż egzotyczna. Klub motocyklowy, pasja szybkiej jazdy, środowisko przestępcze, Polak i Statua Wolności w tle.

[i]13.10 | tvp kultura | sobota[/i]

[srodtytul]Połowy mieczników[/srodtytul]

Wody Nowej Anglii pochłonęły już tysiące ludzkich istnień. Wśród rybaków krążą opowieści o koszmarnych wypadkach i zatonięciach spowodowanych siłą morskiego żywiołu. Discovery Channel zrealizował nowy cykl filmowy o rybakach łowiących mieczniki w jednych z najbardziej niebezpiecznych wód naszej planety – bezkresnej powierzchni Oceanu Atlantyckiego. Kapitanowie czterech statków oraz ich załogi wykorzystują swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie, by pomimo ogromnego ryzyka nie tylko wrócić do portu, ale i zarobić na wiele miesięcy życia. Zapasy z miecznikami to nie przelewki – ryby te mierzą często ponad 4 metry długości, a ich waga przekracza pół tony.

[i]21.30 | Disc. Channel | wtorek[/i]

[srodtytul]Zaginione miasto złota[/srodtytul]

El Dorado stało się synonimem legendarnego Miasta Złota, zagubionego w pustkowiach Ameryki Południowej. Czy jest tylko mitem? A może gdzieś w Andach miasto złota istnieje naprawdę? Przez setki lat poszukiwacze organizowali wyprawy, by je odnaleźć. Podróżnik Olly Steeds natrafił na nowe wskazówki, które mogą prowadzić do największego archeologicznego odkrycia naszych czasów. Od złotych świątyń stolicy Inków Cusco, trasą prowadzącą wzdłuż starożytnych ruin aż do odległych Andów, Olly podąża śladem El Dorado. Przewodzi ekspedycji, która może zwieńczyć wieki poszukiwań legendarnego Miasta Złota.

[i]21.30 | Discovery World | wtorek[/i]

[srodtytul]Z biegiem Bugu[/srodtytul]

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Wędrówka reporterska wzdłuż rzeki Bug – najciekawsze miejsca, poznawanie zabytków, osobliwości. Widzowie obejrzą najpiękniejsze zakątki Chełma (kościół pijarów z kolegium), ponadto Włodzimierz Wołyński – dawną stolicę Księstwa Ruskiego z pękną starą architekturą, wałami grodziska, cerkwią Św. Mikołaja. Ekipa filmowa odwiedzi także m.in. Sobibór z hitlerowskim obozem koncentracyjnym, Włodawę – miasto trzech kulltur, Okuninkę – malowniczą krainę Podlasia, XIV-wieczny klasztor prawosławny w Jabłecznej oraz Kodeń – miasteczko Sapiehów z pozostałościami zamku.

[i]22.50 | tvp polonia | wtorek[/i]