W e-mailu skierowanym do pracowników i cytowanym przez ABC News, Plepler ocenił atak hakerów jako "cyberprzestępstwo przeciwko firmie, które doprowadziło do kradzieży prawnie zastrzeżonych informacji, w tym tych dotyczących naszych programów".

Plepler dodał w wiadomości, że firma pracuje obecnie nad "zabezpieczeniem naszych wspólnych interesów". HBO informuje, że współpracuje z organami ścigania i firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem. "Ochrona informacji jest dla HBO najważniejszym priorytetem i bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za ochronę posiadanych danych".

Entertainment Weekly informuje, że hakerzy ukradli 1,5 terabajta danych, w tym scenariusz co najmniej jednego odcinka "Gry o Tron". Hakerzy mają tez najnowsze odcinki seriali "Ballers" (pol. "Gracze") i "Room 104" (Pokój 104).

Jeśli te informacje się potwierdzą, HBO będzie kolejnym podmiotem zajmującym się serialami, który padł ofiarą ataku hakerów. Największe straty poniosło w 2014 roku Sony. Ostatnio w kwietniu z Netflixa wyprowadzone zostały odcinki piątego sezonu serialu "Orange is the New Black".