Tag:

Kupno, Sprzedaż Nieruchomości

Powiązane

Nieruchomości

Sprzedałeś w 2023 r. mieszkanie albo dom? Złóż zeznanie PIT-39

Jeśli w 2023 r. sprzedałeś mieszkanie lub dom musisz poinformować o tym fiskusa. Trzeba złożyć zeznanie PIT-39 i zapłacić podatek. Kiedy można go uniknąć?

Za nieruchomość trzeba płacić od razu

Czy burmistrz może zgodzić się w umowie sprzedaży nieruchomości zbywanej przetargowo na zapłatę części ceny (na wniosek nabywcy) do 14 dni, licząc od podpisania umowy notarialnej? Chodzi o ok. 30 proc. ceny którą nabywca finansuje z oczekiwanej pożyczki bankowej.

Auchan opuścił Rosję. Wielki majątek francuskiej sieci oficjalnie kupił 23-latek

Francuska sieć handlowa, która po rosyjskiej agresji na Ukrainę została w Rosji i wspomagała Kreml podatkami, ogłosiła, że sprzedała swoje rosyjskie aktywa. Ceny nie ujawniono, a nabywcą gigantycznego majątku oficjalnie jest 23-latek.

Zwolnienie z PCC na pierwsze mieszkanie. Także wtedy, gdy kupujemy od flippera

Nabywca swojego pierwszego mieszkania bądź domu nie płaci podatku. Nieważne od kogo kupuje. Nowe przepisy o flippingu mu nie zaszkodzą.

Kiedy skarbówka dostanie pierwsze dane o handlujących na Allegro i Olx

Rząd przyjął projekt nowelizacji, który nałoży na platformy internetowe obowiązek raportowania skarbówce danych ich użytkowników, zwłaszcza tych handlujących w sieci. Przepisy mają zacząć obowiązywać od 1 lipca, ale fiskus dostanie dane od 2023 r.

Wojna z flipperami nie zbije cen mieszkań. "I tak zapłacą za to kupujący"

Wyrzucenie z rynku flipperów, czyli inwestorów zarabiających na kupnie, remoncie i odsprzedaży mieszkań z zyskiem, nie sprawi, że ceny spadną. Bardziej pompują je choćby tanie kredyty.

Kupujesz mieszkanie od flippera? Zapłacisz wyższy podatek

Jeśli sprzedawca zarabia na obrocie używanymi mieszkaniami, kupujący może zapłacić nawet 10 proc. podatek. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o PCC, która ma ukrócić flipping.

Właściciel lokalu „stwarza problemy”? Wspólnota ma narzędzia by się bronić

Wspólnota mieszkaniowa nie ogranicza się tylko do właścicieli lokali mieszkalnych. Może powstać również na terenie tych nieruchomości, w których prowadzone są lokale użytkowe – biura, restauracje, sklepy. Właściciele tych lokali są wówczas członkami wspólnoty.

Robert Gwiazdowski: Jak NSA urzeczywistnia sprawiedliwość społeczną

Mój ulubiony Naczelny Sąd Administracyjny w swojej przenikliwości i mądrości orzekł był, że jeśli podatnik wie, że kupił mieszkanie z dożywotnią służebnością, to nie może tym tłumaczyć jego niższej wartości przy sprzedaży. Oto sprawiedliwość społeczna w demokratycznym państwie prawnym.

Zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych jest zadaniem władz publicznych

Władze powinny podejmować działania prowadzące do zwiększenia liczby lokali służących zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, a nie do redystrybucji już istniejących.