Według opublikowanego na stronach rządowych najnowszego zestawienia dotyczącego niepożądanych odczynów poszczepiennych w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19 w Polsce do 16 lutego włącznie odnotowano 1950 NOP-ów, w tym ponad 1,6 tys. łagodnych (np. "zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia"). Na liście znajduje się informacja o śmierci 15 osób.

Czytaj także:
Koronawirus. Prezes PSL o obostrzeniach: Rząd powinien uruchomić wszystko

Jak informowały lokalne media, w Łodzi na gorączkę, bóle mięśni i głowy oraz dreszcze skarżyła się cześć pracowników oświaty, którzy 12 i 13 lutego przyjęli dawkę szczepionki firmy AstraZeneca.

Jak podaje Polsat News, w środę w Szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi odwołano zajęcia. Niepożądane objawy poszczepienne zgłosiło 28 z 32 zaszczepionych dwa dni temu nauczycieli. Część pedagogów skarżyła się na bóle mięśni, część na objawy grypowe - bóle głowy i stawów, ogólne osłabienie.

Podobna sytuacja miała wcześniej miejsce w Tomaszowie Mazowieckim.

Koronawirus w Polsce - najnowsze informacje:
W miesiąc liczba zakażonych pacjentów spadła o jedną piątą
Najwięcej nowych zakażeń od ponad miesiąca

15 lutego ruszyła kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. W obu etapach do tej pory zarejestrowało się ponad 361 tys. osób - wynika z danych rządowych.