Lista ułaskawionych przez prezydenta Donalda Trumpa osób został opublikowana przez Biały Domu. Oprócz byłego współpracownika, na liście znaleźli się m.in. muzycy Lil Wayne i Kodak Black oraz były burmistrz Detroit Kwame Kilpatrick.

Bannon wraz z trzema innymi osobami jest oskarżony o zdefraudowanie ok. miliona dolarów datków w ramach kampanii, której celem miało być gromadzenie środków na budowę obiecanego przez Trumpa muru na granicy z Meksykiem.

Sprawa przeciw Bannonowi toczy się od sierpnia.

Drogi Bannona i Trumpa rozeszły się po tym jak Michael Wolff w swojej książce „Ogień i furia: wewnątrz Białego Domu Trumpa" zacytował byłego głównego stratega Białego Domu mającego twierdzić, że córka Trumpa, Ivanka, jest "głupia jak but", a jego syn, Donald Trump Jr. zachował się "zdradziecko" spotykając się z Rosjanami.

Trump wydał potem długie oświadczenie stwierdzając, że Bannon "postradał zmysły". - Nie ma nic wspólnego ze mną, ani moją prezydenturą - przekonywał wówczas.

Jednak przed wyborami prezydenckimi z 3 listopada Bannon zaoferował Trumpowi swoją pomoc. Po wyborach wspierał też twierdzenia prezydenta, że wybory zostały sfałszowane.

Jeden z doradców Trumpa w rozmowie z CNN stwierdził, że w ostatnim czasie Trump i Bannon kontaktowali się ze sobą.

Bannon był uważany za jednego z architektów zwycięstwa Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 roku.