Londyńska Metropolitan Police zapowiedziała, że ​​w ciągu najbliższych sześciu miesięcy umieści na ulicach Londynu setki dodatkowych policjantów, którzy będą starali się sprawić, by kobiety czuły się bezpieczniej.

Na ulicach pojawi się dodatkowych 650 funkcjonariuszy, przy czym 500  będzie stacjonować na stałe w ruchliwych dzielnicach, a 150 dołączy do siły interwencyjne. Akcja ma na celu zwalczanie brutalnych przestępstw przeciwko kobietom, w tym przemocy domowej, po zamordowaniu Sarah Everard przez policjanta Wayne'a Couzensa.

Czytaj więcej

Brytyjski policjant zabił kobietę. Porwał ją pod pozorem złamania obostrzeń

Nowi funkcjonariusze pochodzą z ogólnokrajowej kampanii rekrutacyjnej przeprowadzonej przez rząd.

Pierwsza transza funkcjonariuszy ruszy na ulice pod koniec bieżącego roku, Wszystkich 19 zespołów ma być gotowych do pracy do wiosny 2022.

Obsadzenie poszczególnych dzielnic Londynu będzie zależeć od natężenia przestępstw przeciwko kobietom. T tych rejonach, gdzie sytuacja jest poważniejsza patrole będą wzmocnione lub będzie ich więcej.

Na konferencji Partii Konserwatywnej w Manchesterze sekretarz sprawiedliwości Dominic Raab powiedział, że uczynienie lokalnych społeczności bezpieczniejszymi i zapewnienie kobietom swobody bezpiecznego poruszania się nawet w nocy jest jego głównym priorytetem.

30 września zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Sarah Everard. Wayne Couzens został skazany na dożywocie.