W środę rano, tuż przed rozpoczynającą się odprawą komendantów z gen. Jarosławem Szymczykiem, która rutynowo odbywa się o godz. 8 rano, w Komendzie Głównej Policji eksplodował pocisk z granatnika przeciwpancernego - informowaliśmy rano.

Pocisk uderzył w łazienkę przy gabinecie komendanta głównego, w efekcie czego piętro niżej spadł sufit. To pomieszczenie tajne, bo dotyczy ochrony całego obiektu - znajduje się tam monitoring.

Według nieoficjalnej wiedzy naszych informatorów (potwierdziło nam to kilka źródeł), na terenie Komendy Głównej Policji użyto granatnika przeciwpancernego, które kupiła policja dla antyterrorystów.

Czytaj więcej

W KGP wybuchł pocisk z granatnika przeciwpancernego, Komendant ranny

Po godzinie 14 komunikat w tej sprawie wydało MSWiA.

"Wczoraj o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb" - czytamy w komunikacie.

"W wyniku eksplozji Komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń nie wymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji. Strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby" - podaje MSWiA.