Portret "Lekkość bytu" Chrisa Levine'a, który przedstawia królową Elżbietę II z zamkniętymi oczami w uroczej, pogodnej pozie, często jest nazywany "przypadkowym arcydziełem”. Praca pochodzi z 2008 roku, kiedy to artysta został poproszony o zrobienie portretu monarchini. Od tego czasu był on pokazywany w różnych rozmiarach i wydaniach. Na aukcji w 2017 roku jedna z wersji pracy sprzedana została za 187 500 funtów.

 

W ofercie aukcji pojawi się wydanie obrazu stworzone w 2015 roku. Jest wielobarwnym sitodrukiem z ręcznie nakładanymi kryształami Swarovskiego. Dominuje na nim kolor różowy. Oczekuje się, że może zostać sprzedany nawet za około 100 000 funtów.

Pod młotek trafią również sitodruki Banksy’ego stworzone w latach 2004 i 2005. Prace pochodzą z limitowanej edycji. Najcenniejszy spośród nich, którego sprzedaż może wynieść nawet 25 000 funtów, nosi tytuł "Gangsta Rat". - Dla wielu perspektywa posiadania dzieła Banksy'ego wykracza daleko poza sferę możliwości, a obrazy tworzone sprayem sprzedają się za setki tysięcy funtów - powiedział brytyjski specjalista sztuki i szef sprzedaży aukcji Robin Cawdron-Stewart.

Na aukcji pojawi się również sześć prac Richarda Hamiltona. Najbardziej charakterystyczną z propozycji jest w jego przypadku "The Critic Laughs" (1971-1972). To instalacja wykonana z elektrycznej szczoteczki do zębów, sztucznych zębów i czarnego pudełka. - To zuchwałe spojrzenie na postęp technologii i zmieniające się nastawienie do nowoczesnego życia - powiedział Cawdron-Stewart.

W sprzedaży znaleźć będzie można także prace artystów takich jak Miles Aldridge, Damien Hirst, Ian Davenport, Bridget Riley, Howard Hodgkin i David Hockney.]

Aukcja „Made in Britain" odbędzie się w domu aukcyjnym Sotheby's w Londynie 18 września.