Reklama

Anna Nowacka-Isaksson: Usiłowanie skazane na porażkę

Mężczyzn uniewinniono, bo policja podmieniła broń na repliki.
Anna Nowacka-Isaksson: Usiłowanie skazane na porażkę

Foto: Adobe Stock

W marcu 2021 r. funkcjonariusze policji znaleźli w piwnicy, przy okazji przeszukiwania domu, dwa automatyczne karabiny, półautomatyczny pistolet i amunicję. Broń skonfiskowali, a na miejsce dwóch karabinów podłożyli atrapy. W piwnicy zainstalowali również monitory i podsłuch. Cztery miesiące później dwóch mężczyzn, którzy przyszli po broń do piwnicy, zostało zatrzymanych.

36-latkowi występującemu jako J.S. postawiono zarzuty próby nielegalnego posiadania automatycznych karabinów, pistoletu, magazynku i amunicji. J.T., 33-latka, oskarżono o pomoc w szczególnie poważnym usiłowaniu naruszenia ustawy o broni palnej, ponieważ wspierał J.S. w próbie posiadania arsenału.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Rzecz o prawie
Paulina Szewioła: Agenci AI, niczym agent 007
Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX
Rzecz o prawie
Julia Gerlich i Małgorzata Kosucka: Prawo karne kontra patostreaming
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Jak to się mogło stać?
Rzecz o prawie
Wojciech Lebel: Dlaczego finansowanie sportu zawodowego to obowiązek
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama