Podobnie jak w zeszłym roku na pierwszym miejscu znalazła się firma informatyczna Salesforce. Drugie miejsce na podium zajęła sieć hoteli Hilton Worldwide, a trzecie firma produkcyjna Mars Inc.

Czytaj także: Ranking najlepszych pracodawców świata otwiera Google

W zestawieniu 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy najwięcej można znaleźć firm z sektora IT i branży produkcyjnej. Poza tym są też przedstawiciele usług finansowych i ubezpieczeń, usług profesjonalnych, hoteli i restauracji oraz ochrony zdrowia.

- Gratuluję wszystkim laureatom Listy Najlepszych Miejsc Pracy na świecie. To ogromne wyzwanie zbudować w firmie kulturę wysokiego zaufania, którą doceniają pracownicy w różnych krajach na całym świecie. Te firmy mają wyjątkowych liderów, którzy to wyzwanie podjęli, pokazując milionom firm na świecie, że można i że warto stworzyć wspaniałe miejsce pracy dla wszystkich – mówi Michael C. Bush, prezes Great Place to Work.

Patrząc na kraje, najliczniejszą reprezentacją mają firmy z Wielkiej Brytanii. Za nimi są Indie, Stany Zjednoczone, Meksyk, Brazylia i Kanada. Polska od lat zachowuje stabilną pozycję w połowie stawki. Firmy, które działają w naszym kraju to: Cisco Poland, Mercedes-Benz Bank, Cadence Design Systems, EY oraz 3M Poland i 3M Service Center EMEA.

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie zostało wyłonionych spośród ponad 7 tysięcy firm – laureatów konkursu Great Place to Work w 58 krajach, w których działa instytut.

Żeby pojawić się na liście firma musi być laureatem co najmniej 5 krajowych list Najlepszych Miejsc Pracy i zatrudniać co najmniej 5 tys. pracowników na całym świecie. 40 proc. z nich powinno pracować poza krajem, w którym znajduje się siedziba główna firmy.