To ostatnie chwile internautów z kultowym portalem społecznościowym.

– Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu – komentuje Skrzypek-Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

Czytaj też:

Współpraca w UE przy przetwarzaniu danych to bezpieczeństwo

Najważniejszym dla użytkowników elementem zamknięcia Naszej Klasy będzie jednak proces przetwarzania danych osobowych użytkowników. Jeszcze w 2020 r. na portalu zarejestrowanych było ponad milion osób. Zapewne część z nich wraz z decyzją o zamknięciu serwisu zdecydowała się swoje konta usunąć. Reszta użytkowników nie będzie musiała tego robić – ich danymi zajmie się administrator.

Jak informował RASP, po zamknięciu Naszej Klasy zostaną usunięte dane ze wszystkich kont, jako że ich dalsze przetwarzanie będzie bezpodstawne. Wydawca podkreśla jednak, iż proces ten może potrwać nawet kilka miesięcy.

– Mamy do usunięcia dane kilku milionów użytkowników, dlatego cały proces jest czasochłonny i zależy m.in. od wydajności stale pracujących maszyn – wyjaśnia Skrzypek-Makowska.

Zakończenie działalności Naszej Klasy stawia przed właścicielami sporo wyzwań.

Użytkownicy serwisu mieli między innymi możliwość korzystania z usług płatniczych serwisu, takich jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty czy Super Zdjęcie. Administrator uruchomił specjalną procedurę umożliwiającą ubieganie się o zwrot środków, jeśli nie mogły zostać w pełni wykorzystane przed terminem zamknięcia portalu. Osoby z Naszej Klasy mogły ubiegać się o wypłaty przez ostatnie dwa miesiące.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

– Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi procedurami. Czas zgłaszania się po zwroty mija wraz z zamknięciem serwisu – wyjaśnia Agnieszka Skrzypek-Makowska.

Administrator postarał się też wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z niektórych gier online dostępnych na Naszej Klasie i umożliwił przeniesienie danych na inny serwis RASP – Gameplanet. Aby to zrobić, potrzebne jest O!konto – profil na Onecie lub wspomnianej platformie z grami online. Należy także wypełnić formularz migracyjny, w którym zamieszczona jest między innymi zgoda na przetwarzanie danych.