Pod koniec maja ugrupowanie Pawła Kukiza podpisało z Prawem i Sprawiedliwością porozumienie programowe. Lider Kukiz'15 mówił, że jednym z elementów umowy jest uchwalenie ustawy antykorupcyjnej.

Zgłoszony przez posłów PiS, Kukiz'15 i koła Polskie Sprawy projekt przewidujący zmiany m.in. w Kodeksie karnym, ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz ustawie o partiach politycznych wpłynął do Sejmu na początku czerwca.

Dowiedz się więcej:
Ustawa antykorupcyjna PiS i Kukiz'15 wpłynęła do Sejmu

W ostatnim czasie między PiS a Kukiz'15 trwały rozmowy dotyczące porozumienia programowego. Paweł Kukiz deklarował, że zależy mu na wprowadzeniu ustawy antykorupcyjnej, instytucji sędziów pokoju oraz zmian w ordynacji wyborczej. Pytany o porozumienie z PiS mówił, że jest gotów współpracować "z każdym, kto zmieni ustrój nadający PSL, Platformom, czy PiS-om nadrzędną rolę nad obywatelem".

W piątek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała w mediach społecznościowych, że wspólne wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca. Czerwińska nie przedstawiła szczegółów.