Daniel Obajtek zaprzecza, by mieszkał w Budapeszcie. "Bzdura, jestem w Polsce"

- Oczywiście, że jestem w Polsce. Powiat krośnieński. Jestem na Podkarpaciu - mówi były prezes Orlenu Daniel Obajtek komentując doniesienia, że przebywa w luksusowym apartamencie w Budapeszcie.

Publikacja: 06.06.2024 07:49

Były prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

Były prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Komisja ds. afery wizowej miała przesłuchać byłego prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Obajtek jednak na posiedzeniu komisji się nie pojawił.

Były prezes Orlenu nie stawił się po raz drugi.

Radio Zet poinformowało, że Obajtek "używa luksusowego apartamentu należącego do spółki biznesmenów powiązanych z zięciem" premiera Węgier Viktora Orbána.

Informacje o miejscu pobytu Daniela Obajtka komentował w środę premier Donald Tusk. - Będę niedługo widział się z premierem Orbánem, to go spytam wprost, tak z ludzkiej ciekawości, na jakiej zasadzie organizuje — jeśli organizuje — pobyt wypoczynkowy pana Obajtka w Budapeszcie — mówił szef rządu.

Czytaj więcej

Daniel Obajtek w Budapeszcie? Tusk komentuje. "Wolałbym widzieć go na sali rozpraw"

- Jeśli pytacie mnie jako obywatela: tak, bardzo chciałbym widzieć pana Obajtka nie w kamienicy w Budapeszcie u przyjaciela premiera Orbána, tylko na sali rozpraw, bo nie mam żadnych wątpliwości, że prędzej czy później pan Obajtek stanie przed wymiarem sprawiedliwości - dodał.

Daniel Obajtek: Nie jestem człowiekiem bezrobotnym. Przemieszczam się

Był prezes Orlenu na antenie Polsat News mówił o miejscu swojego pobytu.  - Wielokrotnie mówiłem, że po odejściu z Orlenu nie jestem człowiekiem bezrobotnym i przebywam w różnych częściach, generalnie przemieszczam się. Byłem również w Budapeszcie, byłem na Słowacji, byłem w Czechach, byłem w Wiedniu, we Włoszech. To nie jest coś, co ukrywałem - odpowiedział. 

- Nie mieszkam w Budapeszcie od 5 maja, zacząłem kampanię. Jestem na Podkarpaciu. Staram się robić kampanię, spotykać z ludźmi - kontynuował.

Znam ludzi, którzy prowadzą te biznesy i czasami jestem zapraszany, więc nie pytam się jako gość, gdzie się mnie zaprasza

Daniel Obajtek

  - Premier Tusk zachowuje się niepoważnie. Jeżeli chodzi o pana premiera Orbana, to przede wszystkim nawet nie miałem z nim kontaktu, nie mam teraz z nim kontaktu. Kiedyś spotkaliśmy się, może trzy czy cztery lata temu - dodał.

Obajtek przekonywał, że obecnie przebywa w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu.

Komisja ds. afery wizowej miała przesłuchać byłego prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Obajtek jednak na posiedzeniu komisji się nie pojawił.

Były prezes Orlenu nie stawił się po raz drugi.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Niemiecka policja przewiozła migrantów do Polski. Reaguje Donald Tusk
Polityka
Straż Graniczna poinformowała o przewiezieniu imigrantów z Niemiec. PiS: Wiedzą, że mogą
Polityka
Donald Tusk o Ursuli von der Leyen: Jesteśmy zaprzyjaźnieni
Polityka
Polsat wydał oświadczenie ws. startu Doroty Gawryluk w wyborach prezydenckich
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Polityka
Marcin Mastalerek ma radę dla Trzeciej Drogi. "Muszą to zrobić, by zostali przy nich wyborcy"
Polityka
Polityk PiS: Wynik Kurskiego w wyborach do PE? Recenzja jego telewizji