Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 16:59 Publikacja: 22.04.2024 16:27
Dariusz Popławski rezygnuje ze stanowiska wicewojewody
Foto: PAP, Lech Muszyński
— Pan wicewojewoda miał być tu dzisiaj z nami, ale nie udało mu się dojechać do urzędu. W związku z zaistniałą sytuacją, dzisiaj przed południem wojewoda lubuski skierował do premiera wniosek o odwołanie wicewojewody, ponieważ zgodnie z procedurą decyzję w sprawie przyjęcia rezygnacji Dariusza Popławskiego będzie podejmował właśnie Prezes Rady Ministrów, który powołuje i odwołuje również wicewojewodów. Po akceptacji tego wniosku rozpocznie się procedura powołania nowego wicewojewody — wyjaśnia dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego, Sławomir Pawlak.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, 29,3 proc. badanych oddałoby głos na KO, a 29,2 proc....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Po wyborach prezydenckich PiS idzie za ciosem. Seria referendów lokalnych wspieranych lub inicjowanych przez par...
„Ofiary ludobójstwa na Wołyniu zasługują na godny pochówek, a ich żyjące rodziny mają prawo by pomodlić się na g...
Szef MSZ Radosław Sikorski w rozmowie z RMF mówił o Sławomirze Cenckiewiczu, który zostać ma przyszłym szefem BB...
33,3 proc. respondentów jest zdania, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski byłby lepszym premierem n...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas