Czytaj więcej

Katastrofa śmigłowca pod Kijowem. Zginęło kierownictwo MSW Ukrainy

Rano w Browarach w obwodzie kijowskim rozbił się śmigłowiec Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Ukraińskie media podały, że maszyna rozbiła się w pobliżu przedszkola.

Jak poinformowała ukraińska policja, w katastrofie zginęło m.in. kierownictwo MSW Ukrainy - minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhen Jenin oraz sekretarz stanu w resorcie Jurij Lubkowicz.

Czytaj więcej

Ukraina: Dlaczego rozbił się śmigłowiec z szefem MSW? Rusza śledztwo SBU

Według najnowszych informacji, przekazanych przez szefa władz obwodu kijowskiego Dmytro Kułebę, łącznie w katastrofie śmigłowca w Browarach zginęło 18 osób, w tym 3 dzieci, a rannych zostało 29 osób, w tym 15 dzieci.

Na wydarzania pod Kijowem zareagował szef MSWiA Mariusz Kamiński. "Jestem głęboko wstrząśnięty informacją o tragicznej śmierci ministra Denysa Monastyrskiego i dwóch innych członków kierownictwa MSW Ukrainy" - napisał w mediach społecznościowych. "Rodzinie zmarłych oraz całemu ukraińskiemu społeczeństwu przekazuję wyrazy głębokiego współczucia" - oświadczył.

Minister spraw wewnętrznych i administracji zakończył wpis słowami "Żegnajcie Przyjaciele".

Przyczyny katastrofy śmigłowca pod Kijowem nie są znane. Trwają oględziny miejsca zdarzenia. Na miejscu są służby ratunkowe.