Artur Soboń w rozmowie z Radiem ZET powiedział, że doświadczamy spowolnienia gospodarczego, które wywołane jest czynnikami zewnętrznymi. 

- Polska jest w obszarze większego ryzyka - zdaniem inwestorów i rynków - dlatego musimy być ostrożni - mówił wiceminister finansów.

Jednocześnie wskazał, że mamy spokojną sytuację w kwestii płynności finansowej. - 130 mld złotych płynności, środków na naszych kontach, a potrzeby pożyczkowe na ten rok zabezpieczyliśmy już w sierpniu. Możemy spokojnie wchodzić w przyszły rok budżetowy - powiedział.

Czytaj więcej

Kaczyński o opozycji: Ludzie na bardzo niskim poziomie kulturalnym

Prowadzący program Bogdan Rymanowski zapytał wiceministra, czy Jarosław Kaczyński lepiej zna się na ekonomii, niż minister finansów.

- Tak, oczywiście. Jest naszym liderem - odpowiedział Soboń.

- Ekonomia jest dziś nauką społeczną. Jest szerszą nauką, niż wskaźniki makroekonomiczne. To nie matematyka, tylko zdolność do obserwowania procesów. Jarosław Kaczyński potrafi szerzej obserwować - tłumaczył.

- Myślę, że pani minister podziela przekonanie, że Jarosław Kaczyński szerzej widzi pewne procesy, niż my w Ministerstwie Finansów - dodał.