Nagranie z 36-letnią premier Finlandii od czwartku rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych. Niektórzy politycy sugerowali, że Marin powinna zostać poddana testowi na obecność narkotyków.

Na konferencji prasowej w piątek, szefowa fińskiego rządu powiedziała, że zrobiła test, a jego wyniki powinny być znane w przyszłym tygodniu. Ponownie zaprzeczyła, że kiedykolwiek brała narkotyki.

Czytaj więcej

Artur Bartkiewicz: Władimir Putin powinien się obawiać tańczącej premier Finlandii

- Nie zrobiłam niczego nielegalnego - powiedziała na konferencji prasowej w Helsinkach.

- Nawet w wieku nastoletnim nie przyjmowałam żadnych narkotyków - dodała. 

Dziennikarze kwestionowali, czy premier, która kieruje rządem od grudnia 2019 roku, byłaby w stanie podjąć błyskawiczne decyzje rządowe w razie potrzeby.

Czytaj więcej

Fińska agencja STT: Gdy premier śpiewała i tańczyła nie była na wakacjach

- Nie pamiętam ani jednej sytuacji, była była nagła potrzeba w środku nocy, aby udać się do Pałacu Rady Państwa - podkreślała. - Myślę, że moja zdolność do funcjonowania była naprawdę dobra. Nie było żadnych spotkań w dniach, w których brałam udział w imprezach - dodała.

Marin ma nadzieję, że "ludzie rozumieją, że czas wolny i czas pracy mogą być odseparowane".

Była najmłodsza szefowa rządu na świecie - tytuł ten obecnie należy do prezydenta Chile Gabriela Borica - Marin nie ukrywa, że lubi się bawić i często była fotografowana na festiwalach muzycznych.