Głos na Koalicję Obywatelską w lipcowym badaniu zadeklarowało 27 proc. ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość wskazało natomiast 26 proc. respondentów. Oznacza to, że w ciągu ostatniego miesiąca, w porównaniu z poprzednim badaniem PiS straciło 3 pkt. proc. poparcia, a KO zyskała 4 pkt. proc.

Dwucyfrowym poparciem nie cieszy się już żadne z pozostałych ugrupowań. Po 8 proc. wskazań otrzymały Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Lewica. Konfederacja w lipcu cieszyła się poparciem 6 proc. ankietowanych, a PSL-Koalicja Polska - 5 proc. Te partie uczestniczyłyby w podziale mandatów do Sejmu.

Progu wyborczego nie przekroczyły w sondażu Kukiz’15 (3 proc.), a także Porozumienie Jarosława Gowina i AgroUnia (po 1 proc.). 15 proc. tych, którzy deklarują, że głosować w wyborach pójdą, nie wiedzą, kogo poprzeć.

Ostatni raz w badaniach Kantar Platforma Obywatelska wyprzedzała PiS w kwietniu 2015 roku, a w grudniu 2020 poparcie dla KO i PiS się zrównało.

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 15-20 lipca 2022 r. metodą CAPI na reprezentatywnej próbie 985 dorosłych mieszkańców Polski.