Reklama

Zimbabwe: Zabrakło pieniędzy dla wojska

Od dwóch miesięcy żołnierze armii Zimbabwe nie dostają żołdu na czas - wynika z informacji w źródłach wojskowych, na które powołuje się Reuters.

Aktualizacja: 15.07.2016 17:36 Publikacja: 15.07.2016 17:26

Zimbabwe: Zabrakło pieniędzy dla wojska

Foto: AFP

Żołnierze armii Zimbabwe otrzymują żołd 14 dnia każdego miesiąca. W tym miesiącu jednak nie otrzymali pieniędzy i nikt nie przekazał im informacji kiedy mogą się spodziewać zaległych wypłat.

Zimbabwe boryka się z potężnym kryzysem finansowym, do którego przyczyniła się susza, spadające ceny surowców naturalnych, a także ogromny deficyt budżetowy.

- Ministerstwo finansów nie poinformowało nas, kiedy otrzymamy wypłaty - przyznał w rozmowie z Reutersem pułkownik armii Zimbabwe. - Nastroje są złe, niezależnie od rangi. Nasi przełożeni nie mówią nam nic na temat tego, czy dostaniemy żołd - mówił z kolei jeden z szeregowych.

Reutersowi nie udało się skontaktować z rzecznikiem armii Zimbabwe.

 

Reklama
Reklama

W czerwcu wypłata żołdu dla żołnierzy opóźniła się o dwa tygodnie.

Polityka
Stany Zjednoczone chcą powrotu do „ustawień fabrycznych” NATO
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Trump zainaugurował Radę Pokoju. „Prawie wszyscy przyjęli zaproszenie, a pozostali zrobią to wkrótce”
Polityka
Rada Pokoju Donalda Trumpa budzi opór Europy. Jeden kraj zaskakuje
Polityka
Jak Władimir Putin odcina Rosję od światowego internetu
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama