PiS (razem z Solidarną Polską i Partią Republikańską) wyprzedził w badaniu Koalicję Obywatelską, wskazaną przez 14,5 proc. respondentów. Wspólna lista Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Zielonych zanotowała największy w zestawieniu spadek poparcia - z 17,9 proc., czyli o 3,4 pkt. proc. Koalicji Obywatelskiej depcze po piętach Polska 2050 Szymona Hołowni, po wzroście poparcia o w pkt. proc. - z 12 proc. do 14 proc.

Według sondażu w podziale mandatów uczestniczyłyby jeszcze dwie listy wyborcze - Konfederacja, wskazana przez 7 proc. ankietowanych (wzrost poparcia o 1,5 pkt. proc.) oraz Lewica po wzroście poparcia z 4,9 proc. do 5,1 proc.

Poza Sejmem znaleźliby się kandydaci z list Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej (3 proc. poparcia) i Kukiz'15 (1 proc.). Ponad jedna piąta ankietowanych wybrała natomiast odpowiedź „trudno powiedzieć”, a kolejne 3 proc. odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Czytaj więcej

Platforma Obywatelska ma już plan. Donald Tusk zaprezentował „listę zadań”

CBOS przeprowadził badanie między 29 listopada i 12 grudnia br. na reprezentatywnej, imiennej próbie 1063 dorosłych mieszkańców Polski metodami CAPI - 47 proc. badanych, CATI - 36 proc. badanych oraz CAWI - 17 proc. badanych.