- Media społecznościowe powinny być miejscem konstruktywnej i pełnej szacunku dyskusji. Nie powinny być miejscem ataków osobistych przeciwko poszczególnym osobom, czy to prywatnym, czy publicznym - stwierdził rzecznik KE.

- Dla antysemityzmu nie ma miejsca w UE... Stanowi on zagrożenie nie tylko dla żydowskiej społeczności, ale też dla otwartego, zróżnicowanego społeczeństwa - dodał.

W czwartek premier Słowenii umieścił na Twitterze wpis, który później usunął, wymierzony w przewodniczącego delegacji PE odwiedzającej Słowenię. Słowenia sprawuje obecnie sześciomiesięczną prezydencję w UE.

Czytaj więcej

Słowenia na czele UE: Będzie zadawać niewygodne pytania?

Jansa umieścił na Twitterze zdjęcie przedstawiające grupę polityków podpisane "13 z 226 marionetek Sorosa w Parlamencie Europejskim". Czerwona strzałka wskazywała na holenderską europdeputowaną, Sophie in't Veld.

Holenderka, członkini centrowej frakcji w PE, Odnówmy Europę, stoi na czele delegacji PE przebywającej z kończącą się w piątek wizytą w Ljubljanie.

Słowenia sprawuje obecnie sześciomiesięczną prezydencję w UE

Delegacja PE udała się do Słowenii, aby przyjrzeć się kwestiom związanym z praworządnością, wolnością mediów i walką z korupcją.

Pisząc o "marionetkach Sorosa" Jansa nawiązywał do teorii spiskowych mówiących o tym, że Soros potajemnie kontroluje światowych polityków i światową gospodarkę.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ