Reklama

Karski o karze za Turów: Ta decyzja w sensie prawnym nie istnieje

Jeśli dojdzie do kolejnego naruszenia zasady praworządności przez instytucje unijne, będziemy potrącać te kwoty ze składki - tak kwestię kary nałożonej na Polskę przez TSUE komentował w Radiu ZET członek komitetu politycznego PiS Karol Karski.

Publikacja: 26.09.2021 11:28

Karski o karze za Turów: Ta decyzja w sensie prawnym nie istnieje

Foto: PAP, Paweł Supernak

amk

Goście "7. dnia tygodnia w Radiu ZET" komentowali m.in. sprawę nałożenia kar na Polskę przez TSUE za niedostosowanie się do decyzji Trybunału o zamknięciu Kopalni Turów w Bogatyni do chwili podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie jej funkcjonowania.

Europoseł PiS Karol Karski stwierdził, że kara, o której nałożeniu zdecydowała sędzia Rosario Silva de Lapuerta "ma charakter pozatraktatowy". - W sensie prawnym nie istnieje - przekonywał Karski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Nawrocki o reparacjach: Niemcy mogą je spłacać budując siłę Wojska Polskiego
Polityka
Czy reparacje są drogą donikąd? Janusz Reiter o błędach polityki historycznej
Polityka
Prezydent domaga się wyjaśnień po doniesieniach „Rz”. Ostra reakcja szefa rządu
Polityka
Polska zakupi okręty podwodne. Deklaracja Donalda Tuska
Reklama
Reklama