Wyniki sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl nie przynoszą żadnych niespodzianek, jeśli chodzi o to, kto przejdzie do drugiej tury wyborów. W badaniu Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, uzyskał 40,5 proc. poparcia, a niedaleko za nim uplasował się Patryk Jaki, który w czasie wyborczej debaty poinformował, że zrezygnował z członkostwa w Solidarnej Polsce (33,5 proc.).

Niespodzianki nie ma także jeśli chodzi o trzeci wynik - już wcześniej w kilku sondażach na podium plasował się Andrzej Rozenek, wystawiony do wyborów przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Za nim plasują się radny Śródmieścia Paweł Śpiewak (Wygra Warszawa), były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz (Akcja Warszawa) i poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak - wszyscy trzej uzyskali 3-procentowe poparcie. Pół punktu procentowego za nimi jest Janusz Korwin-Mikke.

 

Pozostali kandydaci otrzymali od 0,5 do 2 proc. poparcia, ale na tym tle wyróżnia się Krystyna Krzekotowska. Kandydatka Światowego Kongresu Polaków do tej pory cieszyła się śladowym poparciem. Jej najlepszym wynikiem było poparcie w wysokości 0,9 proc., tym razem w sondażu, przeprowadzonym między 11 a 13 października (telewizyjna debata kandydatów odbyła się 12 października) uzyskała 1,5 proc.

Krzekotowska, doktor nauk prawnych i specjalistka z prawa cywilnego, w czasie debaty padła na kolana, wzywając warszawiaków, by przestali się czuć "przygnieceni do ziemi". Stwierdziła też, że w Warszawie jest za mało miłości, a za dużo kandydatów na prezydenta. Jest wiceprezesem Światowego Kongresu Polaków, a w latach 1994-1998 była w radzie dzielnicy Warszawa-Bielany.

Sondaż wykonała pracownia Estymator metodą komputerowo wspomaganych wywiadów telefonicznych (CATI) w dniach 11-13 października na próbie 1024 dorosłych mieszkańców Warszawy.