Gerard Pique i jego pomysły na reformę piłki nożnej

Gerard Pique, czyli Katalończyk z krwi i kości, były gwiazdor Barcelony, mistrz świata i Europy z reprezentacją Hiszpanii, próbował już reformować tenis, a teraz zabrał się za piłkarską rewolucję na miarę nowych czasów. Można się zadumać, a nawet przestraszyć.

Publikacja: 18.08.2023 17:00

Gerard Pique nawet po zakończeniu kariery piłkarskiej wciąż jest w centrum uwagi mediów. Od dawna ro

Gerard Pique nawet po zakończeniu kariery piłkarskiej wciąż jest w centrum uwagi mediów. Od dawna rozwija swoje biznesy, w przyszłości chciałby zostać prezesem Barcelony

Foto: Josep LAGO/AFP

Kings League, bo tak nazywa się nowy projekt Pique stworzony z pomocą innych znanych piłkarzy oraz streamerów (m.in. jego przyjaciela Ibaia Llanosa, gwiazdy Twitcha), to rozgrywki dla influencerów oraz celebrytów. Powstały w listopadzie ubiegłego roku, ruszyły w styczniu i z miejsca zrobiło się o nich głośno.

Szef hiszpańskiej LaLiga Javier Tebas nazwał je wprost – cyrkiem. Pewnie ma sporo racji. Pique argumentował tymczasem, że futbol musi szukać przecież krótszych i bardziej rozrywkowych treści, żeby przyciągnąć młodszą publiczność. Jednym słowem: musi być spektaklem.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Bajka o inteligenckim etosie
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Do zobaczenia po zwycięstwie
Plus Minus
„Czarodziejska góra”: W cieniu wielkiej góry
Plus Minus
Dziewictwo utracone w Paryżu
Plus Minus
Marek Stelar: Sprzyja mi noc
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy