Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad 28 tys. nowych zakażeń - więcej niż przed rokiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 380 nowych przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2, śmierci 118 osób z powodu COVID-19 i 342 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Nowych zakażeń jest więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.

Publikacja: 24.11.2021 10:38

Koronawirus w Polsce. Ponad 28 tys. nowych zakażeń - więcej niż przed rokiem

Foto: PAP/Leszek Szymański

zew

Najnowsze dane resortu zdrowia mówią, że w Polsce hospitalizowanych jest 18 707 osób, u których za pomocą testu stwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 - w ciągu tygodnia liczba pacjentów wzrosła o 3,3 tys. Liczba zajętych respiratorów w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła o 287, do 1 613.

Kwarantanną z uwagi na możliwość występowania SARS-CoV-2 objęto 573 tys. osób (tygodniowy wzrost wynosi 137,3 tys.). Od początku epidemii za ozdrowiałych uznano ponad dwa miliony 919 tysięcy zakażonych, w ciągu ostatnich siedmiu dni - 87,6 tys.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Ochrona zdrowia
Awantura o zdrowie. Sojusz taktyczny lekarzy z PiS?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Ochrona zdrowia
Szpitale przygotowują się do dużej reformy. Na czym ma polegać?
Ochrona zdrowia
Wiceminister zdrowia: Nie jestem zwolenniczką limitu zarobków lekarzy
Ochrona zdrowia
Wiedza, inspiracja i wzór
Ochrona zdrowia
Sejmowy pojedynek projektów w sprawie Funduszu Medycznego
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama