Reklama
Rozwiń
Reklama

„MdM” będzie jak wkład własny

W przyszłym roku będzie trudniej o kredyt hipoteczny. Banki chcą, by klienci mieli wyższe oszczędności.

Publikacja: 30.09.2015 22:00

„MdM” będzie jak wkład własny

Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

– Od przyszłego roku rekomendacja S przewiduje podwyższenie wymaganego wkładu własnego z 10 do 15 proc. – przypomina Jarosław Sadowski, główny analityk firmy Expander.

– Nie będzie to jednak podwyżka bezwzględna. Banki nadal będą mogły udzielać kredytów mieszkaniowych osobom finansującym z własnych środków tylko 10 proc. ceny nieruchomości. Będzie to jednak możliwe tylko pod warunkiem, że kwota, której brakuje do 15-proc. wymaganego wkładu własnego, zostanie odpowiednio ubezpieczona – dodaje Sadowski.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

RP.PL z NYT — Pierwszy wybór w nowym roku

Roczna subskrypcja RP.PL z dostępem do The New York Times!

Kliknij i sprawdź warunki!

Korzyści:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
Idzie rewolucja. Rząd przepisami przeciwpożarowymi uderza w krótki najem
Nieruchomości
Rząd rusza z regulacją krótkiego najmu mieszkań. Ile władzy dla gmin, ile dla wspólnot?
Materiał Promocyjny
Nowa rola deweloperów. 40% Polaków oczekuje od nich czegoś więcej niż tylko budowania osiedli
Nieruchomości
To takie domy wybierali w tym roku Polacy
Materiał Promocyjny
Polska jest dla nas strategicznym rynkiem
Nieruchomości
Najem mieszkań. Mało kto chce się teraz przeprowadzać
Materiał Promocyjny
Podpis elektroniczny w aplikacji mObywatel – cyfrowe narzędzie, które ułatwia życie
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama