W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego przy ul. Parkowej w Zamościu powstanie 96 lokali. Nabór wniosków trwa od końca kwietnia. Wpłynęło już 656 podań. Na jeden lokal przypada niemal siedmiu chętnych. Największym powodzeniem cieszą się lokale trzypokojowe. O takie mieszkania stara się niemal połowa chętnych, a o lokale dwupokojowe ubiega się 206 rodzin. Większość wnioskodawców to rodziny z dziećmi (aż 60 proc. chętnych).

Osiedle w Zamościu firmowane przez spółkę PFR Nieruchomości powstaje przy współpracy z samorządem.

- Zainteresowanie naszymi inwestycjami jest duże – podkreśla cytowana w komunikacie Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości. Spółka oferuje mieszkania w formule najmu instytucjonalnego.

- Nie potrzeba wkładu własnego ani pieniędzy na wykończenie mieszkania. Po spełnieniu kryteriów i wpłaceniu kaucji najemca może się wprowadzać do mieszkania – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik.

Osiedle w Zamościu to niejedyna inwestycja spółki PFR Nieruchomości na Lubelszczyźnie. Jesienią ubiegłego roku pierwsi najemcy odebrali klucze do mieszkań na osiedlu w Świdniku.

Spółka PFR Nieruchomości zaoferowała też 186 mieszkań w Białej Podlaskiej. Planuje też ok. 400 mieszkań przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Osiedle powstanie na gruncie kupionym od Krajowej Spółki Cukrowej.