Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Zrealizowała ją spółka PFR Nieruchomości przy współpracy z samorządem, który wskazał teren pod osiedle. Jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Mieszkania wybudowała radomska firma Arbud. Prace rozpoczęły się pod koniec 2019 r.

Inwestycję tworzą dwa siedmiokondygnacyjne budynki ze 124 mieszkaniami- od kawalerek po mieszkania czteropokojowe o powierzchni ponad 70 mkw. Zaprojektowali je architekci z warszawskiej pracowni EMA Studio. Budynki nawiązują do architektury niemal stuletniej fabryki Polskiego Monopolu Tytoniowego znajdującej się po drugiej stronie ulicy.

Mieszkania są już wykończone. Najemcy muszą zadbać o meble i sprzęty. Zainteresowanych zamieszkaniem na osiedlu było ponad 2 tys. osób.

Spółka PFR Nieruchomości odpowiada za dwa fundusze oferujące mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Fundusz Mieszkań na Wynajem i Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Ma w portfelu ok. 7,5 tys. mieszkań (gotowych i w budowie) w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, Toruniu, Radomiu, Wałbrzychu czy Świdniku.