Deweloper i inwestor Hillwood Polska ma już pozwolenie na budowę pierwszego budynku w kompleksie Industrial Park Poland w gminie Stare Miasto k. Konina.

- Industrial Park Poland wyróżnia lokalizacja w sercu Europy, z dostępem do zmodernizowanej infrastruktury zapewniającej transport, w tym połączenia intermodalne. Terminal kolejowy znajduje się w odległości 10 km od parku, a bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 umożliwia swobodne dotarcie do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie – mówią przedstawiciele dewelopera, firmy Hillwood Polska. - Podpisana niedawno przez Hillwood umowa z gminą Stare Miasto przewiduje rozbudowę oraz budowę dodatkowych dróg dojazdowych i rond wraz z pełnym zapleczem technicznym.

– Hillwood Industrial Park Poland umożliwia wybudowanie standardowych powierzchni magazynowych, a także obiektów w formule BTS (build-to-suit) i BTO (build-to-own). Realizując ten projekt, odpowiadamy na konkretne potrzeby firm z całego świata, które szukają alternatywy dla swoich obecnych lokalizacji i planują przenieść swoją działalność do Europy – podkreśla cytowany w komunikacie Hubert Michalak, prezes spółki Hillwood Polska. - We współpracy z urzędem Konina i gminą Stare Miasto projekt został zaprezentowany podczas branżowych targów w Dubaju i Monachium.

Prezes tłumaczy, że najważniejszym kryterium przy wyborze terenu pod tak dużą inwestycję jest dobra sytuacja na rynku pracy, co potwierdzają raporty agencji pracy.

– Teren jest dobrze zlokalizowany i skomunikowany, daje bardzo duże możliwości zagospodarowania, a nawet uwzględnia możliwość produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Współpracujemy z inwestorami i uczelniami celem zapewnienia kształcenia kadr z odpowiednimi kwalifikacjami, dostosowujemy transport publiczny do potrzeb rynku, dbamy o jakość świadczonych usług – mówi Dariusz Puchała, wójt gminy Stare Miasto. – Nasza gmina to miejsce przychylne biznesowi i inwestorom.

Tuż obok gruntu przygotowanego pod zabudowę logistyczno-produkcyjną powstanie farma fotowoltaiczna o planowanej mocy 180 MW. Jej zasoby będą dostępne dla użytkowników Industrial Park Poland.