The Bridge zdobył 5 gwiazdek (to najwyższa ocena). Teraz powalczy o tytuł najlepszego budynku na świecie.

International Property Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów branży nieruchomości na świecie. Od ponad 20 lat kilkudziesięciu ekspertów przyznaje nagrody najbardziej nowatorskim i oryginalnym budynkom komercyjnym i mieszkalnym.

- The Bridge został doceniony za połączenie nowoczesnej architektury i zaawansowanych rozwiązań technologicznych z zabytkowym budynkiem Bellony, który będzie przylegał do biurowca – mówią przedstawiciele dewelopera. – Oba budynki zepnie lobby. Futurystyczna – niemal diamentowa – bryła wieży, dzięki przeszklonemu lobby stanie się bramą do placu Europejskiego.

– The Bridge to most między nowoczesnością a historią. Łączy w sobie ponadczasową klasę i najnowsze technologie. Będzie także bramą łączącą jedną z głównych arterii miasta do lubianego przez mieszkańców placu Europejskiego. Zastosowane w nim rozwiązania sprawią, że będzie to jeden z najbardziej ekologicznych budynków nie tylko w Polsce. Cieszy nas, że projekt został doceniony przez jury konkursu – mówi cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się na początku przyszłego roku.

Koncepcję architektoniczną wieżowca opracowała holenderska pracownia UNStudio przy współpracy z polsko- belgijską pracownią architektury Projekt. Budynek stanie u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej, przy placu Europejskim.

174-metrowy wieżowiec zaoferuje 47 tys. mkw. biur. Będzie wyposażony w ok. 280 miejsc parkingowych, zaplanowano też 147 miejsc dla rowerzystów. W budynku znajdą się m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych i specjalny parking dla elektrycznych jednośladów (rowerów i hulajnóg) z 20 miejscami do ładowania.

The Bridge będzie pracował pod nadzorem systemu SignalOS. Znajdą się w nim także opracowane przez Ghelamco rozwiązania antypandemiczne. Budynek będzie certyfikowany w systemach WELL, BREEAM i Green Building Standard. Firma Ghelamco będzie się także starać się o certyfikat „Obiekt bez barier”.

Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to koniec 2024 r.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM