Reklama

Mieszkanie Plus: ułatwienia w budowie od 15 sierpnia 2019 r.

Więcej gruntów będzie można przeznaczyć pod budowę domów w programie Mieszkanie Plus. Takie inwestycje powstaną także w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Aktualizacja: 15.08.2019 12:32 Publikacja: 15.08.2019 06:00

Mieszkanie Plus: ułatwienia w budowie od 15 sierpnia 2019 r.

Foto: Fotolia.com

15 sierpnia wchodzi w życie większość przepisów ustawy z 13 czerwca 2019 r o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw (dalej nowelizacja). Zasadniczym jej celem jest zwiększenie podaży gruntów, które mogłyby zostać wykorzystane przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na budowę „mieszkań plus". Przed nowelizacją ustawa zakładała bezpłatne przekazanie ziemi Skarbu Państwa do KZN. W efekcie trafiły tam nieruchomości, które nie mogły być wykorzystane pod budownictwo mieszkaniowe. Jak podaje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju – z 500 tys. działek, które trafiło do KZN tylko 500 nadawało się do wykorzystania na taki cel. Dlatego nowelizacja zmienia zasady nabywania gruntów.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Sądy i trybunały
Reforma Sądu Najwyższego prawie gotowa. Orzekać mają tylko doświadczeni sędziowie
Prawo drogowe
Do lat 16 jazda tylko w kasku, ale od 17-tki już z prawem jazdy
Prawnicy
Ewa Wrzosek: Adama Bodnara i mnie poróżniły priorytety
Spadki i darowizny
Jeśli opiekowała się siostrą, to nie można jej odebrać zachowku. Wyrok SN
W sądzie i w urzędzie
Trudniej będzie dostać polskie obywatelstwo? Eksperci o pomyśle Nawrockiego
Reklama
Reklama