Budowany właśnie, liczący 423 mieszkania, projekt przy ul. Taśmowej w Warszawie to wstęp do działalności Apricot Capital Group na rynku najmu instytucjonalnego. Lokale mają trafić na rynek w 2025 r. (po zakupie działki pod koniec 2020 r. celowano w 2023 r.) Deweloper zapowiada kolejne inwestycje PRS, które będą zarządzane przez spółkę Apricot Entertainment. Oferta ma objąć zarówno najem długoterminowy (PRS), jak i krótki.

- Początek budowy inwestycji przy Taśmowej 5 określiłbym jako kamień milowy podróży, którą rozpoczęliśmy pięć lat temu, wraz z nabyciem gruntu, przeznaczonego wówczas pod tereny przemysłowe. Jesteśmy zadowoleni, że nasza długofalowa strategia związana z sektorem najmu instytucjonalnego, która początki miała w 2018 r., bazując na dynamice polskiego rynku mieszkaniowego, udowodniła, że jest odpowiednią, zwłaszcza w świetle późniejszej pandemii, inflacji i wyższych stóp procentowych – skomentował Raúl Martín Gámez, dyrektor operacyjny w Apricot Capital Group.

Apricot ma na koncie inwestycje biurowe (Żoliborz One) i mieszkaniowe (Apartamenty Madison, Wólczyńskaah!) w Warszawie. W przygotowaniu są projekty także w innych miastach.