Polacy nie mieli szczęścia w mijającym roku, gdy Papryczki ominęły nasz kraj, występując m.in. w Bratysławie, teraz jednak będziemy mieli szansę wysłuchać nowych piosenek nie z jednego, lecz z dwóch wydanych w 2022 r. albumów – wiosennego „Unlimited Love” i jesiennego „Return of the Dream Canteen”. Oba znalazły się na pierwszym miejscu „Billboardu”.

Z początku muzycy nie zamierzali publikować dwóch płyt, jednak trzeci powrót do grupy gitarzysty Johna Frusciante, który firmował wcześniej sukcesy „Blood Sugar Sex Magik”, „By The Way” i „Stadium Arcadium” – sprawił, że podczas sesji nagraniowej stworzono tyle materiału, że zdecydowano się na drugi album.

Czytaj więcej

„Return Of The Dream Canteen”. Smak Papryczek kryje niegotowe dania

Zazwyczaj artyści na początku koncertu nie ekscytują tak jak gwiazdy, tym razem jednak wieczór otworzy Iggy Pop, legenda rocka. Całkiem niedawno zapowiedział wydanie nowego albumu solowego „Every Loser”, który ukaże się 6 stycznia 2023 roku. Jej producentem jest Andy Watt znany z produkcji ostatnich płyt Ozzy’ego Osbourne’a.

Iggy Pop powiedział o nowej płycie: „Jestem facetem bez koszulki, który daje czadu. Andy i Gold Tooth Records rozumieją to i zrobiliśmy płytę w starym stylu. Gram na niej z facetami, których znam od dziecka, a muzyka wyrwie was z kapci".

Płytę promuje już utwór „Frenzy”  

Bilety w sprzedaży od piątku, 9 grudnia od 10:00 na LiveNation.pl i RedHotChiliPeppers.com